Szybkość znalezienia najemcy zależy przede wszystkim od poziomu atrakcyjności ogłoszenia o wynajmie. Zasada jest prosta i oczywista: im ciekawsza jest oferta, tym większe zainteresowanie daną nieruchomością.

Jak szybko i korzystnie wynająć mieszkanie?

Przedstawiając nieruchomość w odpowiedni sposób jesteśmy w stanie uzyskać wyższą cenę najmu! Dajmy zatem profesjonalistom przygotować mieszkanie zgodnie z zasadami home staging’u i przeprowadzić sesję zdjęciową, która pozwoli zwrócić uwagę na wszelkie zalety mieszkania oraz przygotować ofertę ogłoszeniową.

W poszukiwaniu potencjalnych najemców wykorzystujemy różne metody i techniki, nie ograniczamy się tylko do umieszczenia ogłoszenia na stronie internetowej. Jesteśmy dyspozycyjni i zaangażowani w prezentację mieszkania w wybranych przez potencjalnego najemcę godzinach, a zabiegany właściciel często jednak nie ma takiej możliwości, tracąc tym samym klienta i wydłużając okres pustostanu.

Znaczenie dobrej umowy najmu

Kolejnym i kluczowym etapem naszej pracy jest zabezpieczenie interesu właściciela przez skonstruowanie bezpiecznej i zgodnej z prawem umowy najmu oraz dokładne udokumentowanie aktualnego stanu mieszkania. Dzięki skrupulatnie przygotowanemu protokołowi zdawczo-odbiorczym możemy odebrać mieszkanie w stanie niepogorszonym.

Wielu właścicieli wynajmujących na własną rękę, popełnia kardynalny błąd, całkowicie omijając ten etap lub nie przykładając się zupełnie do spisywania umowy. Jest to spowodowane brakiem znajomości ewentualnych konsekwencji . Nie mając zabezpieczenia prawnego, w przypadku gdy najemca zniszczy nasze mieszkanie, praktycznie nie możliwe będzie odzyskanie straconych pieniędzy. Jest to jedno z wielu zagrożeń, które niesie za sobą zignorowanie tego elementu procesu wynajmu.

Profesjonalne zarządzanie wynajmem

W momencie, w którym typowe biuro pośrednictwa nieruchomości już dawno zakończyło swoją pracę, nasza firma nadal pracuje na najwyższych obrotach. Podpisanie umowy to nie koniec – rozpoczyna się właśnie najdłuższy etap zarządzania najmem. Na bieżąco dbamy
o regularne wpływy za czynsz oraz opłaty. Już dzień po terminie przypominamy się najemcy, prosząc o wyjaśnienie przyczyny braku wpłaty ustalonej kwoty.

W razie problemów jesteśmy przygotowani na podejmowanie interwencji osobistych
u najemcy, a także współpracujemy z kancelarią prawną specjalizującą się w windykacji. Ponadto na bieżąco rozwiązujemy wszelkie problemy najemców, a z doświadczenia wiemy, że tych może pojawić się bardzo dużo o różnych porach dnia i nocy.

Jesteśmy także niezbędni przy odbiorze mieszkania od najemcy. W razie problemów wdając się w dyskusję z najemcą musimy dysponować mocnymi argumentami znajdującymi oparcie w obowiązującym prawie. Tylko wtedy jesteśmy w stanie odebrać mieszkanie
w nienaruszonym stanie. Dzięki temu nie musimy już inwestować w mieszkanie. Wszystkie ewentualne uszkodzenia pokrywane są ze środków najemcy.

Maksymalizacja zysków z wynajmu

Oddając mieszkanie w zarządzanie wynajmem specjalistycznej firmie zapewniamy sobie spokój i bezobsługową inwestycję. Zyskujemy mnóstwo czasu i oszczędzamy nerwy.
Nie musimy uczyć się wszystkich zagmatwanych procesów i unikamy spornych sytuacji
z najemcą.

Na zebranie doświadczenia w dziedzinie wynajmu mieszkań potrzeba wielu lat, a potknięcia mogą skutkować dużymi stratami. Warto oddać mieszkanie firmie zajmującej się obsługą najmu, bo tylko wtedy będzie ono pracowało na najwyższych obrotach.

Amatorsko zarządzając mieszkaniem, prowadząc firmę lub pracując na etacie, a po godzinach zajmując się domem i rodziną jesteśmy w stanie dać z siebie jedynie kilka procent. To nie wystarczy, aby nieruchomość dobrze zarabiała.

Reasumując, wynegocjujemy dla Państwa wyższą cenę najmu i szybciej wynajmiemy nieruchomość, a dodatkowo zabezpieczymy interesy właściciela i odbierzemy mieszkanie w nie naruszonym stanie. Ponadto, na życzenie właściciela, zapewniamy dyskrecję i całkowitą anonimowość.

Bogate zaplecze

Posiadamy także bardzo bogate zaplecze serwisantów i ekip remontowych, a w sytuacji wystąpienia problemów z płatnościami jesteśmy szczególnie pomocni i niezbędni.
Z doświadczenia wiemy, że najemcy bardziej respektują zarządcę, który wraz ze swoim zapleczem prawnym jest „trudniejszym” przeciwnikiem niż niedoświadczony właściciel.